Arytmia. Jak ją leczyć z kardiologiem online?

Arytmia. Jak ją leczyć z kardiologiem online?

Arytmia to sytuacja, kiedy w procesie przekazu impulsów elektrycznych w sercu, działanie jest zbyt szybkie lub zbyt wolne. Poprzez to uniemożliwione jest prawidłowe działanie organów poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości krwi. Konsultacje online pozwalają wprowadzić szybkie leczenie, zmianę stylu życia pacjenta, a nawet skierować go w razie potrzeby na hospitalizację.

Praca ludzkiego serca

Rytm serca, złożonego z 4 komór, jest kontrolowany przez stymulator, który znajduje się w prawym przedsionku. Impulsy elektryczne, odpowiadające za uderzenia serca, sprawiają skurcz mięśni przedsionków oraz odpompowywanie krwi do komór sercowych.

Zdrowe serce człowieka prowadzi ten proces płynnie i spoczynkowy rytm serca wynosi od 60 do 100 uderzeń w ciągu minuty.

Co dzieje się, kiedy arytmia jest nieleczona

Pacjenci, którzy mają zdiagnozowaną arytmię, najczęściej mają już inną chorobę układu krążenia lub przeszli wcześniej uraz/ operację związaną z układem sercowo-naczyniowym.

Chaotyczny i niekontrolowany rytm serca może powodować liczne zmiany w układzie serowo naczyniowym, a nawet zagrażać życiu.

Na co należy zwrócić uwagę w przypadku arytmii

Jeśli chodzi o objawy arytmii należy zwrócić szczególną uwagę na objawy takie jak: bóle w klatce piersiowej, tachykardię, bradykardię, krótkotrwałe oddechy, poczucie zmęczenia, zawroty głowy, omdlenia, oblewanie potem, zmęczenie. Już podczas rutynowego badania (wywiadu) w trakcie wizyty online specjalista może zdiagnozować problem, jakim jest arytmia.

Powody wystąpienia arytmii mogą być różne. Są to przede wszystkim wcześniej zdiagnozowane i nieleczone (źle leczone) choroby układu krążenia, a ponadto:

  • Cukrzyca,
  • Palenie papierosów i nadmierne picie alkoholu,
  • Stres i szybkie tempo życia,
  • Spożywanie niektórych leków oraz suplementów diety,
  • Choroby genetyczne,

Zachowaj zdrowy tryb życia, uprawiając sport i kontrolując spożywane posiłki pod względem spożywanych cukrów i tłuszczów, to pomoże Ci uniknąć schorzeń układu krążenia.

Wybierz szybkie konsultacje z kardiologiem online

Na portalu haloDoctor znajdziesz wielu kardiologów, od których uzyskasz pomoc i poradę lekarską, wsparcie w prowadzeniu leczenia, a także szybkie wystawienie eRecepty oraz eZwolnienia. Do lekarza specjalisty zarejestrujesz się za pomocą smartphone’a, tabletu, laptopa, jak również komputera stacjonarnego. Konieczny jest dostęp do Internetu.

  • Konsultacje lekarskie w formie czatu, teleporady lub wideowizyty są dostępne po dokonaniu wyboru lekarza oraz terminu z jego grafiku (grafiki dostępne po wejściu na profil specjalisty).
  • Po wyborze lekarza i terminu należy wypełnić formularz, uzupełniając konieczne dane personalne oraz zdrowotne.
  • Uzupełnienie formularza kończy się przesłaniem maila do pacjenta w celu potwierdzenia rejestracji i dokonania opłaty za eWizytę. Opłat dokonuje się za sprawą platformy online PayU lub kartą płatniczą.
  • Po zrealizowaniu opłaty pacjent otrzyma link do wejścia do wizyty online.
  • Dzięki nowoczesnemu systemowi pacjent może przesłać dodatkowe informacje medyczne za pomocą czatu – opinie lekarskie, wyniki badań, rtg; w postaci plików online.

Recepty elektroniczne – eRecepty oraz eZwolnienia specjaliści wysyłają do pacjentów po wizycie. Recepta w takiej postaci jest ważna przez rok. Zwolnienie lekarskie online jest również bezpośrednio wysyłane do PUE ZUS oraz do pracodawcy pacjenta.

Konsultuj się online z lekarzem kardiologiem przez nowoczesną platformę haloDoctor!

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak najszybciej uzyskać e-Receptę na potrzebne leki?
Jeżeli zapomniałeś wykupić potrzebne Ci leki, najszybszą drogą ich uzyskania, jest umówienie się na konsultacje online, a lekarz po krótkim wywiadzie, przepisze receptę na odpowiednie leki. Cały proces z tym związanym nie powinien zając dłużej niż kilkanaście minut.
Jakie są najczęstsze objawy arytmii serca?
Przede wszystkim nierównomierna praca serca oraz bóle w klatce piersiowej. Pacjenci mogą się również skarżyć na duszności, trudności z oddychaniem, zawroty głowy, uczucie niepokoju, wybudzanie ze snu.