Arytmia. Jak ją leczyć z kardiologiem online?

Cardiovascular disease doctor or cardiologist holding red heart in clinic or hospital exam room office for professional medical and cardiology health care service and world heart health day concept

Arytmia to sytuacja, kiedy w procesie przekazu impulsów elektrycznych w sercu, działanie jest zbyt szybkie lub zbyt wolne. Poprzez to uniemożliwione jest prawidłowe działanie organów poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości krwi. Konsultacje online pozwalają wprowadzić szybkie leczenie, zmianę stylu życia pacjenta, a nawet skierować go w razie potrzeby na hospitalizację.

Praca ludzkiego serca

Rytm serca, złożonego z 4 komór, jest kontrolowany przez stymulator, który znajduje się w prawym przedsionku. Impulsy elektryczne, odpowiadające za uderzenia serca, sprawiają skurcz mięśni przedsionków oraz odpompowywanie krwi do komór sercowych.

Zdrowe serce człowieka prowadzi ten proces płynnie i spoczynkowy rytm serca wynosi od 60 do 100 uderzeń w ciągu minuty.

Co dzieje się, kiedy arytmia jest nieleczona

Pacjenci, którzy mają zdiagnozowaną arytmię, najczęściej mają już inną chorobę układu krążenia lub przeszli wcześniej uraz/ operację związaną z układem sercowo-naczyniowym.

Chaotyczny i niekontrolowany rytm serca może powodować liczne zmiany w układzie serowo naczyniowym, a nawet zagrażać życiu.

Na co należy zwrócić uwagę w przypadku arytmii

Jeśli chodzi o objawy arytmii należy zwrócić szczególną uwagę na objawy takie jak: bóle w klatce piersiowej, tachykardię, bradykardię, krótkotrwałe oddechy, poczucie zmęczenia, zawroty głowy, omdlenia, oblewanie potem, zmęczenie. Już podczas rutynowego badania (wywiadu) w trakcie wizyty online specjalista może zdiagnozować problem, jakim jest arytmia.

Powody wystąpienia arytmii mogą być różne. Są to przede wszystkim wcześniej zdiagnozowane i nieleczone (źle leczone) choroby układu krążenia, a ponadto:

  • Cukrzyca,
  • Palenie papierosów i nadmierne picie alkoholu,
  • Stres i szybkie tempo życia,
  • Spożywanie niektórych leków oraz suplementów diety,
  • Choroby genetyczne,

Zachowaj zdrowy tryb życia, uprawiając sport i kontrolując spożywane posiłki pod względem spożywanych cukrów i tłuszczów, to pomoże Ci uniknąć schorzeń układu krążenia.

Wybierz szybkie konsultacje z kardiologiem online

Na portalu haloDoctor znajdziesz wielu kardiologów, od których uzyskasz pomoc i poradę lekarską, wsparcie w prowadzeniu leczenia, a także szybkie wystawienie eRecepty oraz eZwolnienia. Do lekarza specjalisty zarejestrujesz się za pomocą smartphone’a, tabletu, laptopa, jak również komputera stacjonarnego. Konieczny jest dostęp do Internetu.

  • Konsultacje lekarskie w formie czatu, teleporady lub wideowizyty są dostępne po dokonaniu wyboru lekarza oraz terminu z jego grafiku (grafiki dostępne po wejściu na profil specjalisty).
  • Po wyborze lekarza i terminu należy wypełnić formularz, uzupełniając konieczne dane personalne oraz zdrowotne.
  • Uzupełnienie formularza kończy się przesłaniem maila do pacjenta w celu potwierdzenia rejestracji i dokonania opłaty za eWizytę. Opłat dokonuje się za sprawą platformy online PayU lub kartą płatniczą.
  • Po zrealizowaniu opłaty pacjent otrzyma link do wejścia do wizyty online.
  • Dzięki nowoczesnemu systemowi pacjent może przesłać dodatkowe informacje medyczne za pomocą czatu – opinie lekarskie, wyniki badań, rtg; w postaci plików online.

Recepty elektroniczne – eRecepty oraz eZwolnienia specjaliści wysyłają do pacjentów po wizycie. Recepta w takiej postaci jest ważna przez rok. Zwolnienie lekarskie online jest również bezpośrednio wysyłane do PUE ZUS oraz do pracodawcy pacjenta.

Konsultuj się online z lekarzem kardiologiem przez nowoczesną platformę haloDoctor!

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak najszybciej uzyskać e-Receptę na potrzebne leki?
Jeżeli zapomniałeś wykupić potrzebne Ci leki, najszybszą drogą ich uzyskania, jest umówienie się na konsultacje online, a lekarz po krótkim wywiadzie, przepisze receptę na odpowiednie leki. Cały proces z tym związanym nie powinien zając dłużej niż kilkanaście minut.
Jakie są najczęstsze objawy arytmii serca?
Przede wszystkim nierównomierna praca serca oraz bóle w klatce piersiowej. Pacjenci mogą się również skarżyć na duszności, trudności z oddychaniem, zawroty głowy, uczucie niepokoju, wybudzanie ze snu.