Poradnia telemedyczna

Najlepsze oprogramowanie telemedyczne 2020 | Lekarz Online

Czy takim rozwiązaniem będzie Medfile Telemedycyna oraz haloDoctor.pl?

Oprogramowanie telemedyczne pozwala lekarzom na dotarcie do pacjentów za pośrednictwem łącza wideo które może być niezwykle przydatne w praktykach z bardzo rozproszoną ludnością wiejską. W takich sytuacjach podróżowanie do gabinetu może być trudne, a nawet niebezpieczne dla pacjentów z istniejącymi schorzeniami.

poradnia-telemedyczna

Rozwój technologii informatycznych i mobilnych oznacza, że platformy oprogramowania telemedycznego stały się bardzo dostępne i użyteczne, a szczególnie pomocne w monitorowaniu pacjentów z istniejącymi schorzeniami, nawet na odległość.

Czasami oprogramowanie telemedyczne jest oferowane jako samodzielna platforma, ale w dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym, że jest dostarczane również w ramach istniejącego oprogramowania do zarządzania gabinetem lekarskim.

Jednak nawet autonomiczne platformy telemedyczne często z łatwością integrują się z innymi programami medycznymi, takimi jak Elektroniczna Dokumentacja Medyczna ułatwiając pracę z kartotekami pacjentów, ułatwiając diagnozowanie i leczenie schorzeń.

Integracja nie kończy się na tym, a dobre oprogramowanie telemedyczne będzie zazwyczaj dobrze współpracować z platformami oprogramowania do rozliczeń medycznych, aby zapewnić pacjentom i ubezpieczycielom prawidłowe fakturowanie i dokonywanie płatności.

W rezultacie, niezależnie od tego, jaki typ platformy telemedycznej wybierzesz, powinna ona być w stanie dobrze współpracować z istniejącym już oprogramowaniem medycznym i zdrowotnym.

MedFile integruje kilka rozwiązań w jednej autorskiej aplikacji:

 • kompleksowy system do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej
 • e-Recepty
 • moduł czat/video
 • Płatności przed wizytą
 • Portal haloDoctor.pl – czyli konsultacje lekarskie online. Portal dedykowany dla pacjentów poszukujących pilnej konsultacji telemedycznej.

Szybki dostęp w portalu haloDoctor.pl Lekarz Online

 • Konsultacja ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Lekarz Online. Wizyta online, nie czekasz w kolejkach (telefon, czat, video).
 • Wizyta online dostępna 24/7, pozwala na szybkie postawienie diagnozy.
 • Bezpieczeństwo danych. Wizyta jest bezpieczna i poufna.
 • e-Recepta  Po uzyskanej poradzie lekarz wystawia e-Receptę
 • Szybki dostęp do historii przebiegu choroby.
 • Ciągły monitoring swoich parametrów życiowych.
 • Niksie koszty (od 39zł za konsultację).

haloDoctor.pl – Konsultacje lekarskie online

To sprawdzony, łatwy sposób na ominięcie kolejek do specjalistów! Szybko i wygodnie skonsultujesz swoje dolegliwości z naszymi specjalistami, którzy wystawią Ci e‑Receptę!

haloDoctor jest operatorem technologicznym pośredniczącym w kontaktach zdalny pomiędzy pacjentem  i specjalistą/lekarzem. Dwie strony korzystają z portalu bez pośrednika, który ingeruje w formę, zakres czy przebieg konsultacji specjalistycznej. Lekarze mogą przy okazji skorzystać Elektronicznej Dokumentacji Medycznej – eRecepta, e-Zwolenienia. Esencją platformy telekonsultacji haloDoctor jest ich intuicyjnosć i UX – czyli prostota, która ułatwia pacjentom kontakt z lekarzem, skraca do  czas oczekiwania na pomoc, jednocześnie jest dla specjalisty znaczącym wsparciem w codziennej pracy. Komentuje Rafał Piszczek, Prezes Zarządu Medfile S.A.

Rafal Piszczek Halodoctor

Rafal Piszczek haloDoctor

halodoctor-program-telemedycyna

Czytaj więcej – na platformie haloDoctor.pl oraz na blogu konsultacje lekarskie

 

Posłuchaj wywiadu z prezesem Biostat – Rafał Piszczek w serwisie Medonet.pl. W wywiadzie m.in. o wpływie Sztucznej inteligencji na służbę zdrowia. Perspektywie opieki medycznej w przyszłości. Jak za 5-10 lat będzie wyglądała wizyta lekarska. Służba zdrowia generuje co godzinę terabajty danych o stanie zdrowia pacjentów, ale nikt tych danych nie analizuje, dane są rozproszone. Prognozuję, ze za 5 lat wszystkie dane będą scentralizowane w jednym formacie. Umożliwi to budowanie skomplikowanych modeli analitycznych, (modeli sztucznej inteligencji) które globalnie usprawnia diagnostykę i wczesne wykrywanie choróbZa ok 10 lat pacjent jeszcze przed przekroczeniem gabinetu lekarza będzie miał postawioną diagnozę – i to nie przez lekarza ale przez sztuczną inteligencję na podstawie jego historii choroby, wyników badań, wywiadu zdrowotnego przeprowadzonego przed wizytą z „wirtualnym lekarzem. Lekarz pozostanie kluczowy w procesie podejmowania decyzji o diagnozie i leczeniu, będzie jednak wyposażony w szereg narzędzi i usprawnień które umożliwią mu skupienie się na celu jakim jest leczenie pacjenta.