Konsultacje online na NFZ – najlepsze rozwiązanie w dobie pandemii

Konsultacje online na NFZ – najlepsze rozwiązanie w dobie pandemii

Pandemia sparaliżowała całkowicie polską służbę zdrowia. Pacjenci nie mieli kontaktu z lekarzami, gdyż przychodnie zostały zamknięte, a niektórych lekarstw zaczęło brakować w aptekach. Wiele osób nie wiedziało, jak zdobyć recepty, zwolnienia, a także skierowania. Teraz już nie musimy się tego obawiać, gdyż za pośrednictwem jednej z najlepszych platform telemedycznych w Polsce – haloDoctor.pl – możemy za darmo skontaktować się z lekarzem w ramach NFZ. Na takiej wizycie możemy otrzymać poradę lekarską, a także e-Receptę, e-Skierowanie, czy e-Zwolnienie, więc nie musimy się już martwić sprawami, które wcześniej były ograniczone ze względu na zamknięcie poradni i przychodni.

Dlaczego tak szybko telemedycyna zwiększyła swoją popularność?

 

Nic dziwnego, że telemedycyna zyskała tak olbrzymią popularność w dzisiejszych czasach, gdyż w trakcie pandemii zostały zamknięte przychodnie i poradnie. Kontakt z lekarzem został utrudniony, a społeczeństwo zaczęło szukać nowych możliwości w cyfrowym świecie. W Internecie możemy znaleźć wielu lekarzy. Platforma haloDoctor.pl zapewnia dostęp do kilkudziesięciu lekarzy, a także specjalistów, którzy są dostępni o każdej porze dnia i nocy. Możemy skontaktować się z nimi zarówno w dni powszechnie, jak i weekendy, czy święta. Jest to dużą wygodą dla naszego społeczeństwa, w szczególności, gdy kontakt z lekarzami w przychodniach jest mocno ograniczony. Wielu Polaków zaczęło poszukiwać alternatywnych, nowych form kontaktu z lekarzami, a jedną z możliwości łączności z lekarzem jest telemedycyna.

 

Czy istnieją bezpieczne alternatywy bezpośredniego kontaktu z lekarzem?

 

Na pewno bezpieczną alternatywą wizyt w poradniach jest telewizyta. Dzięki konsultacjom online możemy skontaktować się z konkretnym lekarzem POZ za pomocą platformy haloDoctor.pl za darmo. Korzystając z e-wizyty możemy otrzymać pomoc, skonsultować problem, omówić wyniki, a także otrzymać e-Receptę, e-Skierowanie, czy e-Zwolnienie. Warto pamiętać, że możemy skontaktować się z tymi lekarzami o każdej porze przez siedem dni w tygodniu. To pacjent decyduje o dogodnej dla siebie porze i pasującym terminie e-wizyty. Możemy połączyć się z lekarzem za pomocą wideoczatu, czatu, bądź telefonu. Wystarczy wypełnić formularz zmiany POZ.

 

Jak wypełnić deklarację POZ w Internecie?

 

Każdy ubezpieczony pacjent może dwa razy w roku zmienić nieodpłatnie lekarza i pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystając z platformy haloDoctor.pl możemy zmienić deklarację POZ nie wychodząc z domu. Jest to prosty proces, który trwa kilka minut i odbywa się całkowicie online. Jeśli chcemy skorzystać z telewizyty lekarza rodzinnego na NFZ wystarczy wejść na stronę haloDoctor.pl i w kilku krokach zmienić formularz POZ online:

 

  1. Wejdź na stronę haloDoctor.pl i za jej pośrednictwem wypełnij formularz online.
  2. Ściągnij aplikację Jutro Medical na smartphone’a.
  3. Po pobraniu aplikacji uzupełnij brakujące informacje o danych osobowych.
  4. Skontaktuj się z wybranym lekarzem za darmo na NFZ korzystając z Internetu.

 

Połączenie wizyty online, jako konsultacji na Narodowy Fundusz Zdrowia jest najlepszą z możliwych opcji. Korzystając z takich konsultacji możemy uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania odnośnie stanu zdrowia, a także dostać e-Receptę, e-Zwolnienie, czy e-Skierowanie. Nie wszystkie telewizyty muszą być odpłatne, lecz trzeba wiedzieć o istniejących portalach, takich jak haloDoctor.pl, które oferują konsultacje online z lekarzami w ramach NFZu.

 

ProcesRejestracji

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakich specjalistów możemy znaleźć na platformie haloDoctor?
Platforma haloDoctor, oferuje bardzo wiele specjalistów. Mamy pediatrów, ginekologów, kardiologów, psychologów, czy neurologów. To tylko mała część wszystkich specjalistów, którzy oferują na platformie pomoc innym.
Z jakimi dolegliwościami możemy zgłosić się na konsultacje online?
Praktycznie z każdą, która nie wymaga badania fizykalnego, którego nie można przeprowadzić na odległość. Największą popularnością cieszą się konsultacje/terapie psychologiczne, ale również wizyty ginekologiczne, czy pediatryczne w celu uzyskania e-Recepty, czy skonsultowania wyników badań.