Konsultacje online na NFZ – najlepsze rozwiązanie w dobie pandemii

2

Pandemia sparaliżowała całkowicie polską służbę zdrowia. Pacjenci nie mieli kontaktu z lekarzami, gdyż przychodnie zostały zamknięte, a niektórych lekarstw zaczęło brakować w aptekach. Wiele osób nie wiedziało, jak zdobyć recepty, zwolnienia, a także skierowania. Teraz już nie musimy się tego obawiać, gdyż za pośrednictwem jednej z najlepszych platform telemedycznych w Polsce – haloDoctor.pl – możemy za darmo skontaktować się z lekarzem w ramach NFZ. Na takiej wizycie możemy otrzymać poradę lekarską, a także e-Receptę, e-Skierowanie, czy e-Zwolnienie, więc nie musimy się już martwić sprawami, które wcześniej były ograniczone ze względu na zamknięcie poradni i przychodni.

Dlaczego tak szybko telemedycyna zwiększyła swoją popularność?

 

Nic dziwnego, że telemedycyna zyskała tak olbrzymią popularność w dzisiejszych czasach, gdyż w trakcie pandemii zostały zamknięte przychodnie i poradnie. Kontakt z lekarzem został utrudniony, a społeczeństwo zaczęło szukać nowych możliwości w cyfrowym świecie. W Internecie możemy znaleźć wielu lekarzy. Platforma haloDoctor.pl zapewnia dostęp do kilkudziesięciu lekarzy, a także specjalistów, którzy są dostępni o każdej porze dnia i nocy. Możemy skontaktować się z nimi zarówno w dni powszechnie, jak i weekendy, czy święta. Jest to dużą wygodą dla naszego społeczeństwa, w szczególności, gdy kontakt z lekarzami w przychodniach jest mocno ograniczony. Wielu Polaków zaczęło poszukiwać alternatywnych, nowych form kontaktu z lekarzami, a jedną z możliwości łączności z lekarzem jest telemedycyna.

 

Czy istnieją bezpieczne alternatywy bezpośredniego kontaktu z lekarzem?

 

Na pewno bezpieczną alternatywą wizyt w poradniach jest telewizyta. Dzięki konsultacjom online możemy skontaktować się z konkretnym lekarzem POZ za pomocą platformy haloDoctor.pl za darmo. Korzystając z e-wizyty możemy otrzymać pomoc, skonsultować problem, omówić wyniki, a także otrzymać e-Receptę, e-Skierowanie, czy e-Zwolnienie. Warto pamiętać, że możemy skontaktować się z tymi lekarzami o każdej porze przez siedem dni w tygodniu. To pacjent decyduje o dogodnej dla siebie porze i pasującym terminie e-wizyty. Możemy połączyć się z lekarzem za pomocą wideoczatu, czatu, bądź telefonu. Wystarczy wypełnić formularz zmiany POZ.

 

Jak wypełnić deklarację POZ w Internecie?

 

Każdy ubezpieczony pacjent może dwa razy w roku zmienić nieodpłatnie lekarza i pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystając z platformy haloDoctor.pl możemy zmienić deklarację POZ nie wychodząc z domu. Jest to prosty proces, który trwa kilka minut i odbywa się całkowicie online. Jeśli chcemy skorzystać z telewizyty lekarza rodzinnego na NFZ wystarczy wejść na stronę haloDoctor.pl i w kilku krokach zmienić formularz POZ online:

 

  1. Wejdź na stronę haloDoctor.pl i za jej pośrednictwem wypełnij formularz online.
  2. Ściągnij aplikację Jutro Medical na smartphone’a.
  3. Po pobraniu aplikacji uzupełnij brakujące informacje o danych osobowych.
  4. Skontaktuj się z wybranym lekarzem za darmo na NFZ korzystając z Internetu.

 

Połączenie wizyty online, jako konsultacji na Narodowy Fundusz Zdrowia jest najlepszą z możliwych opcji. Korzystając z takich konsultacji możemy uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania odnośnie stanu zdrowia, a także dostać e-Receptę, e-Zwolnienie, czy e-Skierowanie. Nie wszystkie telewizyty muszą być odpłatne, lecz trzeba wiedzieć o istniejących portalach, takich jak haloDoctor.pl, które oferują konsultacje online z lekarzami w ramach NFZu.

 

lekarz online na NFZ