Poradnia telemedyczna

Najlepsze oprogramowanie telemedyczne 2020 | Lekarz Online

Czy takim rozwiązaniem będzie Medfile Telemedycyna oraz haloDoctor.pl?

Oprogramowanie telemedyczne pozwala lekarzom na dotarcie do pacjentów za pośrednictwem łącza wideo które może być niezwykle przydatne w praktykach z bardzo rozproszoną ludnością wiejską. W takich sytuacjach podróżowanie do gabinetu może być trudne, a nawet niebezpieczne dla pacjentów z istniejącymi schorzeniami.

poradnia-telemedyczna

Rozwój technologii informatycznych i mobilnych oznacza, że platformy oprogramowania telemedycznego stały się bardzo dostępne i użyteczne, a szczególnie pomocne w monitorowaniu pacjentów z istniejącymi schorzeniami, nawet na odległość.

Czasami oprogramowanie telemedyczne jest oferowane jako samodzielna platforma, ale w dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym, że jest dostarczane również w ramach istniejącego oprogramowania do zarządzania gabinetem lekarskim.

Jednak nawet autonomiczne platformy telemedyczne często z łatwością integrują się z innymi programami medycznymi, takimi jak Elektroniczna Dokumentacja Medyczna ułatwiając pracę z kartotekami pacjentów, ułatwiając diagnozowanie i leczenie schorzeń.

Integracja nie kończy się na tym, a dobre oprogramowanie telemedyczne będzie zazwyczaj dobrze współpracować z platformami oprogramowania do rozliczeń medycznych, aby zapewnić pacjentom i ubezpieczycielom prawidłowe fakturowanie i dokonywanie płatności.

W rezultacie, niezależnie od tego, jaki typ platformy telemedycznej wybierzesz, powinna ona być w stanie dobrze współpracować z istniejącym już oprogramowaniem medycznym i zdrowotnym.

MedFile integruje kilka rozwiązań w jednej autorskiej aplikacji:

 • kompleksowy system do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej
 • e-Recepty
 • moduł czat/video
 • Płatności przed wizytą
 • Portal haloDoctor.pl – czyli konsultacje lekarskie online. Portal dedykowany dla pacjentów poszukujących pilnej konsultacji telemedycznej.

Szybki dostęp w portalu haloDoctor.pl Lekarz Online

 • Konsultacja ze specjalistą bez wychodzenia z domu. Lekarz Online. Wizyta online, nie czekasz w kolejkach (telefon, czat, video).
 • Wizyta online dostępna 24/7, pozwala na szybkie postawienie diagnozy.
 • Bezpieczeństwo danych. Wizyta jest bezpieczna i poufna.
 • e-Recepta  Po uzyskanej poradzie lekarz wystawia e-Receptę
 • Szybki dostęp do historii przebiegu choroby.
 • Ciągły monitoring swoich parametrów życiowych.
 • Niksie koszty (od 39zł za konsultację).

haloDoctor.pl – Konsultacje lekarskie online

To sprawdzony, łatwy sposób na ominięcie kolejek do specjalistów! Szybko i wygodnie skonsultujesz swoje dolegliwości z naszymi specjalistami, którzy wystawią Ci e‑Receptę!

haloDoctor jest operatorem technologicznym pośredniczącym w kontaktach zdalny pomiędzy pacjentem  i specjalistą/lekarzem. Dwie strony korzystają z portalu bez pośrednika, który ingeruje w formę, zakres czy przebieg konsultacji specjalistycznej. Lekarze mogą przy okazji skorzystać Elektronicznej Dokumentacji Medycznej – eRecepta, e-Zwolenienia. Esencją platformy telekonsultacji haloDoctor jest ich intuicyjnosć i UX – czyli prostota, która ułatwia pacjentom kontakt z lekarzem, skraca do  czas oczekiwania na pomoc, jednocześnie jest dla specjalisty znaczącym wsparciem w codziennej pracy. Komentuje Rafał Piszczek, Prezes Zarządu Medfile S.A.

Rafal Piszczek Halodoctor

Rafal Piszczek haloDoctor

hD_grafikaNEWS

Czytaj więcej – na platformie haloDoctor.pl oraz na blogu konsultacje lekarskie

 

Posłuchaj wywiadu z prezesem Biostat – Rafał Piszczek w serwisie Medonet.pl. W wywiadzie m.in. o wpływie Sztucznej inteligencji na służbę zdrowia. Perspektywie opieki medycznej w przyszłości. Jak za 5-10 lat będzie wyglądała wizyta lekarska. Służba zdrowia generuje co godzinę terabajty danych o stanie zdrowia pacjentów, ale nikt tych danych nie analizuje, dane są rozproszone. Prognozuję, ze za 5 lat wszystkie dane będą scentralizowane w jednym formacie. Umożliwi to budowanie skomplikowanych modeli analitycznych, (modeli sztucznej inteligencji) które globalnie usprawnia diagnostykę i wczesne wykrywanie choróbZa ok 10 lat pacjent jeszcze przed przekroczeniem gabinetu lekarza będzie miał postawioną diagnozę – i to nie przez lekarza ale przez sztuczną inteligencję na podstawie jego historii choroby, wyników badań, wywiadu zdrowotnego przeprowadzonego przed wizytą z „wirtualnym lekarzem. Lekarz pozostanie kluczowy w procesie podejmowania decyzji o diagnozie i leczeniu, będzie jednak wyposażony w szereg narzędzi i usprawnień które umożliwią mu skupienie się na celu jakim jest leczenie pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy rejestracja na wizytę jest prosta?
Platforma do konsultacji online została tak zbudowana, aby każdy zainteresowany konsultacją pacjent mógł bez problemu zarezerwować wizytę. Proste, czytelne komunikaty pozwalają pacjentowi na bezproblemowe poruszanie się po stronie.
Czy wprowadzenie do gabinetu konsultacji online jest kosztowne?
Pakiety proponowane przez Medfile pozwalają każdej placówce medycznej znaleźć coś dla siebie. Małe gabinety oraz większe placówki mają do wyboru kilka pakietów, które wraz z rosnącą ceną – rozszerzają swoje możliwości.
Czy placówka samodzielnie może wybrać pakiet?
Tak. Pakiety Medfile zostały utworzone po to, aby placówki medyczne i gabinety mogły samodzielnie wybrać optymalną dla siebie opcję. Dzięki temu nie będą posiadali tych narzędzi, które mogłyby się okazać zupełnie zbędne.