Specjalistyczne konsultacje z psychologiem online

Konsultacje telemedyczne z lekarzem rodzinnym

Masz problem z uzyskaniem specjalistycznej porady? Mieszkasz w miejscowości, w której nie ma lekarzy danej specjalizacji? Potrzebujesz szybkiej analizy wyników swoich badań? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest twierdząca, wejdź na haloDoctor.pl. Dzięki tej platformie możesz odbyć konsultacje online z lekarzami 40 różnych specjalizacji, bez konieczności długiego oczekiwania.

Konsultacja z psychologiem online

 

W przypadku lekarzy specjalistów takich jak neurolodzy, kardiolodzy czy psychiatrzy, często pacjenci muszą czekać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy, aby móc skonsultować z nimi swój problem zdrowotny. Jednak dzięki telemedycynie czas ten może być znacząco krótszy zwłaszcza, gdy skorzysta się z platformy haloDoctor.pl, poprzez którą pomoc oferuje ponad 400 lekarzy aż 40 różnych specjalizacji medycznych. Są to m.in. alergolodzy, endokrynolodzy oraz neonatolodzy, służący wsparciem często również w weekendy oraz święta. Z psychologiem online można skonsultować się nawet w ciągu kilku minut.

 

Czy konsultacja online jest wygodna?

Konsultacje z lekarzami online należą do jednych z najwygodniejszych, gdyż pacjent bez wychodzenia z domu może omówić ze specjalistą swój stan zdrowia. Może również wybrać sposób kontaktu, zgodnie ze swoimi potrzebami. Do wyboru jest:

  • czat,
  • rozmowa telefoniczna,
  • wideorozmowa.

Wygodny i bezpieczny jest ponadto sposób zapłaty za konsultację online, którą można wykonać za pomocą platformy PayU.

 

Czy podczas konsultacji online można uzyskać receptę?

 

Po omówieniu z lekarzem specjalistą swojego problemu, pacjent może też poprosić o wypisanie recepty. Chodzi tu przede wszystkim o leki, które przyjmowane są regularnie i jakiekolwiek przerwanie ich stosowania mogłoby negatywnie odbić się na stanie zdrowia. Recepta jest dostarczana pacjentowi od razu po zakończonej konsultacji online, dzięki czemu może być szybko zrealizowana w najbliższej aptece. Jest to możliwe dzięki czterocyfrowemu kodowi (trzeba go podać wraz z numerem PESEL), albo dokumentowi w PDF przesyłanemu na e-mail pacjenta. Ten ostatni będzie zawierał kod kreskowy, który zostanie przeskanowany przez farmaceutę i na jego podstawie zostanie wydany lek.

 

Czy specjalistyczne konsultacje online są drogie?

 

Koszt za konsultację online ze specjalistą nie odbiega od kwoty, którą trzeba zapłacić w gabinecie. Finalnie jednak pacjent sporo oszczędza i to nie tylko swojego czasu, ale również pieniędzy, które musiałby poświęcić na dojazd do gabinetu lekarskiego, a często także nocleg poza miejscem zamieszkania, by móc skorzystać z fachowej porady.
Jak widać konsultacje online to rozwiązanie dla wielu pacjentów, którzy mogą wygodnie i bez wychodzenia z domu omówić swój stan zdrowia z lekarzem specjalistą. Największe możliwości mają osoby korzystające z serwisu haloDoctor.pl, które mają dostęp do ponad 5 tys. lekarzy 40 różnych specjalizacji medycznych.