Antykoncepcja awaryjna. Tabletka „dzień po” u ginekologa online

2

Wizyta u ginekologa w awaryjnej sytuacji może okazać się trudna do zrealizowania w tradycyjnej formie. W takich chwilach czas ma ogromne znaczenie, a potrzeba może przecież wydarzyć się w weekend. Platforma haloDoctor oraz konsultacje z ginekologiem online pozwolą kobietom na szybszą reakcję i możliwość ze skorzystania z awaryjnych metod antykoncepcji, takich jak tabletka dzień po wydawana tylko na receptę.

Czym jest antykoncepcja awaryjna i jakie jej wersje są dostępne na polskim rynku?

 

Antykoncepcja awaryjna w postaci tabletek „Escapelle” lub „Ellaone” dostępnych na polskim rynku umożliwia uniknięcie zapłodnienia po stosunku. Tego rodzaju antykoncepcję lekarz ginekolog wypisuję na receptę. Istotnym elementem w przypadku chęci zastosowania tabletki dzień po, jest konieczność jej zażycia jak najszybciej – do 72h po odbytym stosunku.

 

Największa skuteczność tabletka dzień po ma rejestrowaną do 24h po zbliżeniu – nawet 98%. Dostępne na polskim rynku medycznym tabletki posiadają substancje, poprzez które:

 • hamowana jest owulacja,
 • uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka,
 • powodują zmiany w błonie śluzowej macicy (endometrium).

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tabletka dzień po jest lekiem, nie suplementem diety, dlatego też jej zażycie może mieć znaczący wpływ na zdrowie kobiety i funkcjonowanie jej organizmu. Posiada szereg wskazań i przeciwwskazań, które lekarz musi przeanalizować przed przepisaniem leku pacjentce tj.: wcześniejsze ciąże u kobiety, wystąpienie ostatniej miesiączki u pacjentki, czas jaki minął od niezabezpieczonego stosunku seksualnego oraz choroby współistniejące np. słaba krzepliwość krwi, zaburzenia hormonalne. Bezpieczne przyjęcie leku z zalecenia specjalisty znajdziesz na platformie haloDoctor.

 

 Bezpieczna e-Wizyta u specjalisty

Przygotuj się na e-Wizytę u lekarza specjalisty ginekologa:

 • zgromadź swoją niezbędną dokumentacje medyczną z poprzednich badań ginekologicznych (może okazać się kluczowa na e-Wizycie) jeśli posiadasz ją w formie papierowej – zeskanuj ją/ zrób zdjęcia,
 • dokumenty prześlesz w oknie czatu do specjalisty, jeśli o to poprosi,
 • nakreśl swoja sytuację w trakcie wywiadu z lekarzem ginekologiem,
 • przygotuj się na pytania dotyczące: branych leków na stałe (?), chorób współistniejących (?), czy już wcześniej brałaś antykoncepcję awaryjną (?).

 

Jak wygląda e-Wizyta na intuicyjnej platformie?

 

Poradnia haloDoctor jest wygodna w obsłudze. Zapewnia pełną intymność kontaktu pomiędzy lekarzem, a pacjentką. Szybki kontakt z lekarzem ginekologiem w ciągu 24h – może się okazać kluczowy, w niespodziewanych sytuacjach w życiu kobiet. Za sprawą:

 • czatu,
 • telekonsultacji,
 • wideorozmowy,

możesz otrzymać eReceptę na antykoncepcję awaryjną, jak również e-Zwolnienie.

 

Wejdź na platformę i poszukaj lekarza specjalisty ginekologa. Następnie do Ciebie należy wybór daty i godziny. Pamiętaj o max. 72h w przypadku antykoncepcji awaryjnej, (jeśli takiej eRecepty oczekujesz od ginekologa).

 

Następnie:

 • Wypełnij kartę wizyty – formularz pacjenta ze wszystkimi koniecznymi danymi, takimi jak PESEL, miejsce zamieszkania oraz NIP – jeśli potrzebujesz L4.
 • Odbierz e-mail i poprzez wiadomość potwierdź wizytę i opłać e-Konsultacje z lekarzem ginekologiem.
 • Wizytę opłacisz przez system płatności online, jak PaU lub karta płatnicza.
 • Twoja rejestracja nie będzie trwała dłużej niż kilka minut, a dzięki platformie haloDoctor uzyskasz szybkie konsultacje i eReceptę od lekarza ginekologa.

 

Wygoda i szybkość zdaniem kobiet

 

Kluczowa zaleta platformy haloDoctor.pl to krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza ginekologa, jak również komfort i wygoda w trakcie kontaktu z lekarzem. Kolejna zaleta, to brak kolejki w poradni lub gabinecie. Pacjentka może sama zarejestrować się do ginekologa w sytuacji awaryjnej. Bez oczekiwania w kolejce. Nowoczesne narzędzia pozwalają udostępnić pacjentce wyniki badań oraz dokumentację medyczną. Podczas e-Wizyty lekarz ginekolog wystawi dla Pacjentki eReceptę i e-Zwolnienie. Można zrealizować ją od ręki dzięki otrzymanemu SMS-owi z kodem lub przez otrzymany e-mail z plikiem PDF. W aptece trzeba przekazać czterocyfrowy kod farmaceucie, który pacjentka otrzyma od lekarza oraz numer PESEL. – dodaje dr Ewa Tkocz-Piszczek, Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® / haloDoctor.

 

Korzystaj z szybkich oraz wygodnych konsultacji z lekarzem ginekologiem na platformie telemedycznej. Rejestracja do specjalistów jest otwarta 24/7. Pacjentki mogą zapisać się na wizytę zarówno w tygodniu jak i w weekendy oraz wieczorami. Pełna wygoda oraz szybkość działania dzięki nowoczesnym usługom telemedycyny zapewnia haloDoctor.

 

Wybierz swojego specjalistę!

 


 

 

haloDoctor.pl – Konsultacje ze ginekologiem online. Antykoncepcja awaryjna. Tabletka „dzień po”. Tabletki poronne. Antykoncepcja online. Konsultacje z lekarzem ginekologiem online. Lekarz ginekolog online.

 

Przeczytaj także o pozostałych metodach antykoncepcji dostępnych online. Pamiętaj, że w awaryjnych sytuacjach kluczowy jest czas i nie ryzykuj oczekiwania na wizytę w tradycyjnym gabinecie.