Antykoncepcja awaryjna. Tabletka „dzień po” u ginekologa online

Antykoncepcja awaryjna. Tabletka „dzień po” u ginekologa online

Wizyta u ginekologa w awaryjnej sytuacji może okazać się trudna do zrealizowania w tradycyjnej formie. W takich chwilach czas ma ogromne znaczenie, a potrzeba może przecież wydarzyć się w weekend. Platforma haloDoctor oraz konsultacje z ginekologiem online pozwolą kobietom na szybszą reakcję i możliwość ze skorzystania z awaryjnych metod antykoncepcji, takich jak tabletka dzień po wydawana tylko na receptę.

Czym jest antykoncepcja awaryjna i jakie jej wersje są dostępne na polskim rynku?

 

Antykoncepcja awaryjna w postaci tabletek „Escapelle” lub „Ellaone” dostępnych na polskim rynku umożliwia uniknięcie zapłodnienia po stosunku. Tego rodzaju antykoncepcję lekarz ginekolog wypisuję na receptę. Istotnym elementem w przypadku chęci zastosowania tabletki dzień po, jest konieczność jej zażycia jak najszybciej – do 72h po odbytym stosunku.

 

Największa skuteczność tabletka dzień po ma rejestrowaną do 24h po zbliżeniu – nawet 98%. Dostępne na polskim rynku medycznym tabletki posiadają substancje, poprzez które:

 • hamowana jest owulacja,
 • uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka,
 • powodują zmiany w błonie śluzowej macicy (endometrium).

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tabletka dzień po jest lekiem, nie suplementem diety, dlatego też jej zażycie może mieć znaczący wpływ na zdrowie kobiety i funkcjonowanie jej organizmu. Posiada szereg wskazań i przeciwwskazań, które lekarz musi przeanalizować przed przepisaniem leku pacjentce tj.: wcześniejsze ciąże u kobiety, wystąpienie ostatniej miesiączki u pacjentki, czas jaki minął od niezabezpieczonego stosunku seksualnego oraz choroby współistniejące np. słaba krzepliwość krwi, zaburzenia hormonalne. Bezpieczne przyjęcie leku z zalecenia specjalisty znajdziesz na platformie haloDoctor.

 

 Bezpieczna e-Wizyta u specjalisty

Przygotuj się na e-Wizytę u lekarza specjalisty ginekologa:

 • zgromadź swoją niezbędną dokumentacje medyczną z poprzednich badań ginekologicznych (może okazać się kluczowa na e-Wizycie) jeśli posiadasz ją w formie papierowej – zeskanuj ją/ zrób zdjęcia,
 • dokumenty prześlesz w oknie czatu do specjalisty, jeśli o to poprosi,
 • nakreśl swoja sytuację w trakcie wywiadu z lekarzem ginekologiem,
 • przygotuj się na pytania dotyczące: branych leków na stałe (?), chorób współistniejących (?), czy już wcześniej brałaś antykoncepcję awaryjną (?).

 

Jak wygląda e-Wizyta na intuicyjnej platformie?

 

Poradnia haloDoctor jest wygodna w obsłudze. Zapewnia pełną intymność kontaktu pomiędzy lekarzem, a pacjentką. Szybki kontakt z lekarzem ginekologiem w ciągu 24h – może się okazać kluczowy, w niespodziewanych sytuacjach w życiu kobiet. Za sprawą:

 • czatu,
 • telekonsultacji,
 • wideorozmowy,

możesz otrzymać eReceptę na antykoncepcję awaryjną, jak również e-Zwolnienie.

 

Wejdź na platformę i poszukaj lekarza specjalisty ginekologa. Następnie do Ciebie należy wybór daty i godziny. Pamiętaj o max. 72h w przypadku antykoncepcji awaryjnej, (jeśli takiej eRecepty oczekujesz od ginekologa).

 

Następnie:

 • Wypełnij kartę wizyty – formularz pacjenta ze wszystkimi koniecznymi danymi, takimi jak PESEL, miejsce zamieszkania oraz NIP – jeśli potrzebujesz L4.
 • Odbierz e-mail i poprzez wiadomość potwierdź wizytę i opłać e-Konsultacje z lekarzem ginekologiem.
 • Wizytę opłacisz przez system płatności online, jak PaU lub karta płatnicza.
 • Twoja rejestracja nie będzie trwała dłużej niż kilka minut, a dzięki platformie haloDoctor uzyskasz szybkie konsultacje i eReceptę od lekarza ginekologa.

 

Wygoda i szybkość zdaniem kobiet

 

Kluczowa zaleta platformy haloDoctor.pl to krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza ginekologa, jak również komfort i wygoda w trakcie kontaktu z lekarzem. Kolejna zaleta, to brak kolejki w poradni lub gabinecie. Pacjentka może sama zarejestrować się do ginekologa w sytuacji awaryjnej. Bez oczekiwania w kolejce. Nowoczesne narzędzia pozwalają udostępnić pacjentce wyniki badań oraz dokumentację medyczną. Podczas e-Wizyty lekarz ginekolog wystawi dla Pacjentki eReceptę i e-Zwolnienie. Można zrealizować ją od ręki dzięki otrzymanemu SMS-owi z kodem lub przez otrzymany e-mail z plikiem PDF. W aptece trzeba przekazać czterocyfrowy kod farmaceucie, który pacjentka otrzyma od lekarza oraz numer PESEL. – dodaje dr Ewa Tkocz-Piszczek, Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® / haloDoctor.

 

Korzystaj z szybkich oraz wygodnych konsultacji z lekarzem ginekologiem na platformie telemedycznej. Rejestracja do specjalistów jest otwarta 24/7. Pacjentki mogą zapisać się na wizytę zarówno w tygodniu jak i w weekendy oraz wieczorami. Pełna wygoda oraz szybkość działania dzięki nowoczesnym usługom telemedycyny zapewnia haloDoctor.

 

Wybierz swojego specjalistę!

 


 

 

haloDoctor.pl – Konsultacje ze ginekologiem online. Antykoncepcja awaryjna. Tabletka „dzień po”. Tabletki poronne. Antykoncepcja online. Konsultacje z lekarzem ginekologiem online. Lekarz ginekolog online.

 

Przeczytaj także o pozostałych metodach antykoncepcji dostępnych online. Pamiętaj, że w awaryjnych sytuacjach kluczowy jest czas i nie ryzykuj oczekiwania na wizytę w tradycyjnym gabinecie.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie skutki uboczne mają tabletki „dzień po”?
Do najczęstszych działań niepożądanych po zażyciu antykoncepcji awaryjnej, zaliczamy: bóle oraz zawroty głowy, problemy żołądkowe, przyśpieszenie lub opóźnienie następnej miesiączki.
Czy, aby otrzymać tabletkę „dzień po” trzeba odbyć rozmowę video ze specjalistą?
Nie. Platforma haloDoctor oferuje również inne metody kontaktu, takie jak rozmowa telefoniczna, czy konwersacja na czacie. Pacjent sam wybiera dogodny dla niego sposób komunikacji z lekarzem.
Jak wygląda sprawa ze skutecznością antykoncepcji awaryjnej?
Skuteczność tabletki, maleje wraz z upływem czasu. Zalec się, aby przyjąć ją do 72h po odbytym stosunku. Jednak nie da się ukryć, że największą skuteczność ma ona 24h od stosunku.