Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – Rozwiązania mobilne Medfile

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna  - Rozwiązania mobilne Medfile

Oprogramowanie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oferuje możliwość obsługi dokumentów medycznych pacjentów w postaci elektronicznej na potrzeby dużych i małych placówek medycznych. Odpowiedni wybór systemu do EDM to również usługi w zakresie administrowania placówką, dostępem do aplikacji mobilnych i szybką obsługą płatności za wizyty.

Mobilne oprogramowanie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna dostosowana do potrzeb Twojej praktyki lekarskiej, w dowolnym czasie i miejscu, na swoich smartfonach lub tabletach i komputerach przenośnych, pozwoli na komfortową realizację usług medycznych, w perspektywie nadchodzących zmian.

W ciągu najbliższych dwóch lat wiele się zmieni w aspekcie cyfryzacji polskiej służby zdrowia. Ma to związek z obligatoryjnym wprowadzeniem e-Recepty oraz e-Skierowań. Pierwszy z dokumentów elektronicznych zacznie obowiązywać już w styczniu 2020 r., natomiast e-Skierowanie w 2021 r. Aktualnie obowiązują już e-Dokumenty w postaci e-Zwolnień. Dobra organizacja placówki lub gabinetu oraz wyszkolenie pracowników medycznych i lekarzy są w tej chwili kluczowe, aby przygotować się na nadchodzące zmiany.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® EDM

Przygotowanie specjalistów medycyny i innych pracowników służby zdrowia wiąże się z wyborem odpowiedniego oprogramowania. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® EDM poza możliwością wystawiania e-Dokumentacji pozwala również na:

  • Rejestrację pacjentów online,
  • Integrację z laboratorium,
  • Integrację z Kalendarzem Google i integrację z platformą ZnanyLekarz.
  • Prowadzenie magazynu leków i produktów używanych w placówce,
  • Możliwość konstrukcji indywidualnej karty wizyty pacjenta,
  • Wysyłka powiadomień SMS z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty

Sprawna realizacja usług medycznych

Nowością w polskiej służbie zdrowia jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna z tak rozbudowaną funkcjonalnością. Poszukiwanie najbardziej odpowiedniego systemu, który można wdrożyć do praktyki medycznej, może być procesem czasochłonnym. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku systemów do EDM, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Ostatecznym efektem odpowiedniego wyboru systemu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej są korzyści dla pacjentów, pracowników służby zdrowia i polskiego systemu opieki medycznej.

Elastyczność, mobilność i cyfryzacja w opiece zdrowotnej

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w Medfile® integruje informacje o pacjentach w celu uzyskania wartościowych danych medycznych. Cyfryzacja w polskim systemie opieki zdrowotnej pozwala na gromadzenie wartościowych informacji o pacjencie. Elastyczny i  dostosowany do potrzeb konkretnego specjalisty EDM pozwala na lepsze spełnianie jego indywidualnych wymagań w prowadzeniu praktyki lekarskiej.

 

Halodoctor – nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | e-Wizyty | e-Recepta

Wspólne dzieło Medfile S.A. i jednostki naukowej BioStat® wyznacza zupełnie nową jakość na rynku e-zdrowia. Tym samym cyfryzacja polskiej służby zdrowia wkracza w nowy etap.

- Przewidujemy skokowy wzrost zainteresowania usługami telemedycznymi – mówi Rafał Piszczek – Potencjał platformy jest właściwie nieograniczony, bo o sprawności jej funkcjonowania i zasięgu decydują bezpośrednio jej użytkownicy. Z naszej strony udostępniamy zestaw wygodnych narzędzi i utrzymanie systemu teleinformatycznego. Popyt na usługi telemedycyny – tak samo ze strony lekarzy, jak pacjentów – jest ogromny, ponieważ wszyscy już dzisiaj widzą ewidentne korzyści wynikające z takiej formy kontaktów.

Rafal Piszczek Halodoctor

Rafal Piszczek Halodoctor

 

 

Czytaj więcej o telemedycynie

 

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy założenie konta w programie Medfile jest płatne?
Istnieje możliwość darmowego przetestowania Medfile za pomocą konta testowego w programie. Inną opcją jest pakiet dla lekarzy indywidualnych Medfile Free, oferuje on ograniczony zakres możliwości, ale w całości jest darmowy.
Jakie funkcje można uzyskać zakładając konto w Medfile?
Dzięki Medfile placówki medyczne będą mogły m.in. wystawiać rachunki i faktury. Uzyskają również dostęp do systemu integracji eWUŚ oraz platformy P1 i P2. Będą mogły prowadzić rezerwację wizyt online, a to tylko część z udogodnień programu.
Jak wygląda kwestia związana z bezpieczeństwem w Medfile?
Bezpieczeństwo dla użytkowników zapewnione jest na najwyższym poziomie, a cały system jest zgodny z RODO. Program oferuje również dostęp do pomocy technicznej.
Czy proces związany z udzielaniem porad online jest skomplikowany?
Nie, proces ten jest bardzo intuicyjny i bez problemu można się go „nauczyć”. Wystarczy, że założysz konto w Medfile, skonfigurujesz profil, kalendarz i regulamin. Od tego momentu możesz już zacząć zarabiać na telemedycynie poprzez haloDoctor.
Czy każdy specjalista może udzielać porad lekarskich za pomocą internetu?
Lekarze wszystkich specjalności oraz fizjoterapeuci, mogą udzielać konsultacji online. Nie ma w związku z tym żadnych ograniczeń.
Jaką platformę rekomendujemy do telemedycyny?
Platforma haloDoctor.pl stanowi idealne rozwiązanie do przeprowadzania wizyt online. Pacjenci z łatwością mogą znaleźć tam wielu specjalistów oraz umówić się na wizytę w dogodnym terminie.